New ABB TAL16-30-10RT Contactor 3NO + NO Aux, 30A/600VAC Contact, 23-42.5VDC Coil
Skip to product information
Sold out
Product Description
Item Condition: New
SKU: SB-189734
ST5-2-N
From our inventory we are selling a ABB TAL16-30-10RT Contactor 3NO + NO Aux, 30A/600VAC Contact, 23-42.5VDC Coil.
Specifications:
  • Model #:  TAL16-30-10RT, 1SBL183060R6510
  • More Information:
    • ABB Contactor
      • Contact(s): 3NO + 1NO Aux
      • Contact Rating: 600VAC , 30A
      • Coil Voltage: 23 - 42.5VDC
      • Mounting: DIN Rail, Direct
View full details