New Gates 8MX-32S-36 1210 Polychain GT2 Sprocket, 32 Teeth, 8mm Pitch, For 36mm Belt
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 2 in stock!
Not finding what you need?‎ ‎ Let us find it!
Product Description
Item Condition: New
SKU: SB-176581
PR-3-B
From our inventory we are selling a Gates 8MX-32S-36 1210 Polychain GT2 Sprocket, 32 Teeth, 8mm Pitch, For 36mm Belt.
Specifications:
  • Model #: 8MX-32S-36 1210
  • More Information:
    • Gates Polychain GT2 Sprocket
    • Number Of Teeth: 32
    • Pitch: 8mm
    • Pitch Diameter: 3.208"
    • Belt Width: 36mm
View full details