New Lot of 6 WB Jones C48-125-096 Compression Spring ø1.470in OD, ø1.22in ID, 3in
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
Not finding what you need?‎ ‎ Let us find it!
Product Description
Item Condition: New
SKU: SB-210557
ST17-3-K
From our inventory we are selling a Lot of 6 WB Jones C48-125-096 Compression Spring ø1.470in OD, ø1.22in ID, 3in.
Specifications:
  • Model #:  C48-125-096
  • More Information:
    • WB Jones Compression Spring
      • Outer Diameter: ø1.470in
      • Inner Diameter: ø1.22in
      • Length: 3in
      • Load: 47.2lbs
      • Wire Diameter: ø0.125in
View full details