New LS Electric MC-22B-11-DC24 Contactor, 3-Pole + 1NO 1NC Aux, 24VDC Coil
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 3 in stock!
Not finding what you need?‎ ‎ Let us find it!
Product Description
Item Condition: New
SKU: SB-211022
ST12-4-N
From our inventory we are selling a LS Electric MC-22B-11-DC24 Contactor, 3-Pole + 1NO 1NC Aux, 24VDC Coil.
Specifications:
  • Model #:  MC-22B-11-DC24, MC-22b
  • More Information:
    • LS Electric Contactor
    • Poles: 3
      • Aux: 1NO + 1NC
    • Coil Voltage: 24VDC
    • Mounting: DIN Rail
    • Current Rating: 22A
    • Voltage Rating: 690VAC
View full details