New – Open box Eaton FAZ-C1/2-NA Circuit Breaker, 2-Pole 1A, 480Y/277VAC 48VDC, DIN Rail
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 3 in stock!
Not finding what you need?‎ ‎ Let us find it!
Product Description
Item Condition: New – Open box
SKU: SB-213053
ST21-4-C
From our inventory we are selling a Eaton FAZ-C1/2-NA Circuit Breaker, 2-Pole 1A, 480Y/277VAC 48VDC, DIN Rail.
Specifications:
  • Model #:  FAZ-C1/2-NA
  • More Information:
    • Eaton Circuit Breaker
    • Poles: 2
    • Current: 1A
    • Voltage Rating: 480Y/277VAC, 48VDC
    • Mounting: DIN Rail
    • Termination: Screw Terminals
View full details