New – Open box Omega Engineering TJ36-ICSS-116U-12 Thermocouple, Type J, ø1/16in x 12in Sheath
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 3 in stock!
Not finding what you need?‎ ‎ Let us find it!
Product Description
Item Condition: New – Open box
SKU: SB-210084
ST37-6-B
From our inventory we are selling a Omega Engineering TJ36-ICSS-116U-12 Thermocouple, Type J, ø1/16in x 12in Sheath.
Specifications:
  • Model #:  TJ36-ICSS-116U-12
  • More Information:
    • Omega Engineering Thermocouple
      • Calibration Type: J
      • Sheath Diameter: 1/16in
      • Sheath Length: 12in
      • Lead Wire: 36in PFA
      • Junction: Grounded
      • Electrical Connection: Flying Leads
View full details