New – Open box Parker 030-63VN4N200-0.13NO Pancake Cylinder 2" Bore, 0.13" Stroke, 145psi
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 2 in stock!
Not finding what you need?‎ ‎ Let us find it!
Product Description
Item Condition: New – Open box
SKU: SB-201685
ST5-6-C
From our inventory we are selling a Parker 030-63VN4N200-0.13NO Pancake Cylinder 2" Bore, 0.13" Stroke, 145psi.
Specifications:
  • Model #: 030-63VN4N200-0.13NO
  • More Information:
    • Pancake Cylinder
      • Bore: 2"
      • Stroke: 0.13"
      • Action: Double-Acting
      • Port Size: 1/8" NPT
      • Max Pressure: 145psi
      • Rod End: Female 1/2-20
View full details