New Oriental 4IK25GN-SW2 Induction Motor, Pinion Shaft, 25W, 220VAC 3-Phase, 1600RPM
Sold out
Product Description
Item Condition: New
SKU: SB-168216
ST74-1-F
From our inventory we are selling an Oriental 4IK25GN-SW2 Induction Motor, Pinion Shaft, 25W, 220VAC 3-Phase, 1600RPM.
Specifications:
  • Model #: 4IK25GN-SW2
  • More Information:
    • Induction Motor
      • Voltage: 200/220/230VAC 3-Phase
      • Output Power: 25W (1/30HP)
      • Frame Size: 80mm (3.15")
      • Speed Rating: 1600RPM
      • GN Type Pinion Shaft
This unit is new from unused stock.  No gearhead is included.
View full details