New THK HRW21CA1UU Linear Guide Block 68x54.5x21mm, 12.9kN Static/8.02kN Dynamic
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 4 in stock!
Not finding what you need?‎ ‎ Let us find it!
Product Description
Item Condition: New
SKU: SB-213256
ST2-6-J
From our inventory we are selling a THK HRW21CA1UU Linear Guide Block 68x54.5x21mm, 12.9kN Static/8.02kN Dynamic.
Specifications:
  • Model #:  HRW21CA1UU
  • More Information:
    • THK Linear Guide Block
      • Block Dimensions: 68mm x 54.5mm x 21mm
      • Load Rating:
        • Static: 12.9kN
        • Dynamic: 8.02kN
View full details