Used Allen Bradley 100-C23EJ01 Contactor, 3-Pole + 1N.C., 23A 600VAC, 24VDC Coil
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have more than 5 in stock!
SKU: SB-200269
ST55-5-E
From our inventory we are selling a Allen Bradley 100-C23EJ01 Contactor, 3-Pole + 1N.C., 23A 600VAC, 24VDC Coil.
Specifications:
  • Model #: 100-C23EJ01, 100-C23E*01
  • More Information:
    • Allen Bradley Contactor
      • Poles: 3
      • Contact: 1 N.C.
      • Contact Voltage Rating: 600VAC
      • Contact Current rating: 23A
      • Aux Contact Rating: 600VAC/30A
      • Coil Voltage: 24VDC
      • Termination: Screw Terminals
      • Mounting: DIN rail
View full details