Used Allen Bradley 1606-XLE120E Power Supply, 120/240VAC Input, 24-28VDC 120W Output
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have more than 5 in stock!
SKU: SB-211200
NJ-2-A
From our inventory we are selling a Allen Bradley 1606-XLE120E Power Supply, 120/240VAC Input, 24-28VDC 120W Output.
Specifications:
  • Model #: 1606-XLE120E
  • More Information:
    • Power Supply
    • Input: 100-120/200-240VAC 2.6/1.4A 50/60Hz
    • Output: 24-28VDC 5-4.3A
    • Power:
      • Continuous: 120W
      • Peak: 144W
    • DIN Rail Mounting
View full details