Used Allen Bradley 1606-XLP25A Power Supply, 25W, 100-240VAC Input, 5-5.5VDC Output
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have more than 5 in stock!
SKU: SB-212760
RC-3-A>P
From our inventory we are selling a Allen Bradley 1606-XLP25A Power Supply, 25W, 100-240VAC Input, 5-5.5VDC Output.
Specifications:
  • Model #: 1606-XLP25A
  • More Information:
    • Allen Bradley PLC Power Supply
      • Input Voltage: 100-240VAC 0.5A 50-60Hz
      • Output Voltage: 5-5.5VDC 5A
      • Output Power: 25W
      • Mounting: DIN Rail
View full details