Used Allen Bradley 1606-XLS240F PLC Power Supply 240W, 48-56VDC Output, DIN Rail
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 3 in stock!
SKU: SB-213193
RO-3-B
From our inventory we are selling a Allen Bradley 1606-XLS240F PLC Power Supply 240W, 48-56VDC Output, DIN Rail.
Specifications:
  • Model #:  1606-XLS240F
  • More Information:
    • Allen Bradley Power Supply
      • Input Voltage: 100-240VAC 4A or 110-150VDC 7A
      • Output Voltage: 48-56VDC 4.3-5A
      • Output Power: 240W
      • Mounting Type: DIN Rail
View full details