Used Allen Bradley 800H-QRB24G Illuminated Pushbutton, ø30mm, 1NO 1NC, 600V 10A Max
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 2 in stock!
SKU: SB-203338
ST7-3-H
From our inventory we are selling a Allen Bradley 800H-QRB24G Illuminated Pushbutton, ø30mm, 1NO 1NC, 600V 10A Max.
Specifications:
  • Model #:  800H-QRB24G
  • More Information:
    • Allen Bradley Green Illuminated Push Button Momentary Switch
    • Size: ø30mm
    • Contacts: 1 N.C. + 1 N.O.
    • Contact Rating: 600V AC/DC, 10A
    • Lamp Voltage: 24V AC/DC
    • Termination: Screw Terminals
    • Panel Cutout: ø30.6mm
View full details