Used Allen Bradley TLP-A070-020-DJA32A Servo Motor 0.2kW, 230VAC, 6000rpm, 70mm Frame
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-214080
ST21-3-E
From our inventory we are selling a Allen Bradley TLP-A070-020-DJA32A Servo Motor 0.2kW, 230VAC, 6000rpm, 70mm Frame.
Specifications:
  • Model #:  TLP-A070-020-DJA32A
  • More Information:
    • Allen Bradley Servo Motor
      • Power: 0.2kW
      • Voltage: 3-Phase 230VAC
      • Shaft Diameter: ø14mm
      • Max Speed: 6000rpm
      • Cont. Stall Torque: 0.64Nm
      • Cont. Current: 1.65A
      • Frame Size: 70mm
View full details