Used Festo ADN-16-15-A-P-A-35K8 Compact Cylinder, 16mm Bore, 15mm Stroke, 145psi Max
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 5 in stock!
SKU: SB-214074
ST5-6-L
From our inventory we are selling a Festo ADN-16-15-A-P-A-35K8 Compact Cylinder, 16mm Bore, 15mm Stroke, 145psi Max.
Specifications:
  • Model #:  ADN-16-15-A-P-A-35K8
  • More Information:
    • Festo Compact Cylinder with Extended Rod
    • Bore Diameter: 16mm
    • Stroke Length: 15mm
    • Pressure Rating: 1MPa (145psi)
    • Ports: M5
    • Rod Extension: 35mm
View full details