Used Festo DSNU-16-175-PPV-A Pneumatic Cylinder, ø16mm Bore, 175mm Stroke, M5, 10bar
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-209239
ST36-1-A
From our inventory we are selling a Festo DSNU-16-175-PPV-A Pneumatic Cylinder, ø16mm Bore, 175mm Stroke, M5, 10bar.
Specifications:
  • Model #: DSNU-16-175-PPV-A, 14320
  • More Information:
    • Festo Pneumatic Cylinder
      • Bore Diameter: ø16mm
      • Stroke Length: 175mm
      • Ports: M5
      • Max Pressure: 10bar
View full details