Used Flux F430 PP-50/38-700 Drum Pump, Outer Dia: 2", Immersion: 27", With F457 Motor
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-161304
P&-2-B
From our inventory we are selling a Flux F430 PP-50/38-700 Drum Pump, Outer Dia: 2", Immersion: 27", With F457 Motor.
Specifications:
  • Model #: F430 PP-50/38-700, F457
  • More Information:
    • Drum Pump
      • Outer Diameter: 2"
      • Immersion Length: 27"
    • With F457 Motor
      • Voltage: 230VAC 50/60Hz
      • Current: 3.8A
      • Output Watts: 800W
      • Speed: 9000RPM
View full details