Used Hubbell DRUBGFI15AC DIN Rail Utility Box w/ Outlet, 2-Pole, 3-Wire, 15A 125VAC
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-213150
ST0-3-I
From our inventory we are selling a Hubbell DRUBGFI15AC DIN Rail Utility Box w/ Outlet, 2-Pole, 3-Wire, 15A 125VAC.
Specifications:
  • Model #:  DRUBGFI15AC
  • More Information:
    • Hubbell DIN Rail Mounted Utility Box w/ Outlet
      • Poles: 2
      • Wires: 3
      • Power Rating: 15A, 125VAC
      • Mounting: DIN Rail
      • Termination: Screw Terminals
      • Overall Outer Dimensions: 142.8 x 84.1 x 64.4 mm
View full details