Used IAI SCON-C-600I-NP-3-2 Servo Drive Controller 600W, 200-230VAC In, 0-230VAC Out
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 2 in stock!
SKU: SB-209517
PJ-2-B
From our inventory we are selling a IAI SCON-C-600I-NP-3-2 Servo Drive Controller 600W, 200-230VAC In, 0-230VAC Out.
Specifications:
  • Model #:  SCON-C-600I-NP-3-2
  • More Information:
    • IAI Servo Drive Controller
      • Rated Power: 600W
      • Input Voltage: 200-230VAC 8.1A
      • Output Voltage: 0-230VAC 5A
      • I/O Type: NPN
      • Encoder Type: Incremental
View full details