Used Igus TRC.60.087 Triflex E-Chain Cable Carrier 22.5/19.5mm Inner, 1195mm Length
Skip to product information
Sold out
SKU: SB-180529
R3-3-B
From our inventory we are selling a Igus TRC.60.087 Triflex E-Chain Cable Carrier 22.5/19.5mm Inner, 1195mm Length.
Specifications:
  • Model #:  TRC.60.087
  • More Information:
    • Igus Triflex E-Chain Cable Carrier
      • Inner Dimension(For Cables): 22.5mm / 19.5mm, Two Chambers
      • Length: 1195mm (47") 59 Links
      • Inner Diameter: 57mm
      • Outside Diameter: 66mm
      • Bending Radius: 87mm
View full details