Used Lot of 2 Watlow E1A66-E18H Cartridge Heater 1/4" Dia, 1" Sheath, 100W 240v, 18"
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have more than 5 in stock!
SKU: SB-166053
ST10-4-F
From our inventory we are selling a Lot of 2 Watlow E1A66-E18H Cartridge Heater 1/4" Dia, 1" Sheath, 100W 240v, 18".
Specifications:
  • Model #: E1A66-E18H
  • More Information:
    • Lot of 2 Watlow Firerod Cartridge Heater
    • Diameter: 1/4"
    • Sheath Lenght: 1"
    • Power: 100 Watts
    • Voltage: 240v AC
    • Lead Length: 18"
    • No Heat Zone: 0.5"
View full details