Used Lot of 4 IDEC RY4S-UDC24V Power Relay, 14-Pin, 4PDT 240VAC 5A, 24VDC Coil
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-175995
ST13-6-J
From our inventory we are selling a Lot of 4 IDEC RY4S-UDC24V Power Relay, 14-Pin, 4PDT 240VAC 5A, 2000VAC @ 1min.
Specifications:
  • Model #: RY4S-UDC24V
  • More Information:
    • Lot of 4 IDEC Power Relay
    • Coil Voltage: 24VDC
    • Pins: 14
    • Contact Form: 4PDT
    • Contact Rated Voltage: 240 VAC
    • Contact Rated Current: 5 A
    • Dielectric Rating: 2000VAC @ 1min
    • Mounting: DIN Rail
View full details