Used Meltric 63-68047 713P0S20 DSN60 Inlet/Plug, 3P+N+G, 3Ø 480Y/277VAC 60A, 20/5HP
Skip to product information
Sold out
SKU: SB-205820
ST22-1-D
From our inventory we are selling a Meltric 63-68047 713P0S20 DSN60 Inlet/Plug, 3P+N+G, 3Ø 480Y/277VAC 60A, 20/5HP.
Specifications:
  • Model #: 63-68047 713P0S20
  • More Information:
    • Meltric DSN60 Inlet/Plug
      • Electrical Rating: 3-Phase 480Y/277VAC 60A
      • Poles: 3 + Neutral + Ground
      • Power Rating:
        • 20HP @ 480VAC
        • 5HP @ 277VAC
      • Protection: 4X, IP69
      • Compatible Cable Size: ø1.125in-ø1.250in
View full details