Used NBK MSTS-16C-5-5 Flexible Coupling, ø5mm To ø5mm Bore, 23mm Length, 16mm OD
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-209659
ST14-4-D
From our inventory we are selling a NBK MSTS-16C-5-5 Flexible Coupling, ø5mm To ø5mm Bore, 23mm Length, 16mm OD.
Specifications:
  • Model #:  MSTS-16C-5-5
  • More Information:
    • NBK Flexible Coupling
      • Both Bores: ø5mm
      • Length: 23mm
      • Outer Diameter: 16mm
      • Max Speed: 39,000 RPM
      • Nominal Torque: 0.5Nm
      • Material: Stainless Steel
View full details