Used NSK MCM05020H10K00 Linear Actuator 200mm Stroke, 10mm Lead, ø12mm Shaft, NEMA 23
Skip to product information
Sold out
SKU: SB-187466
PE-2-B
From our inventory we are selling a NSK MCM05020H10K00 Linear Actuator 200mm Stroke, 10mm Lead, ø12mm Shaft, NEMA 23.
Specifications:
  • Model #: MCM05020H10K00
  • More Information:
    • NSK Linear Actuator
      • Stroke: 200mm
      • Lead: 10mm
      • Shaft: ø12mm
      • Basic Load Rating:
        • Ballscrew: 2420Nm
        • Linear Guide: 12400Nm
        • Support Unit: 4400Nm
      • Static Load Rating:
        • Ballscrew: 3790Nm
        • Linear Guide: 10900Nm
        • Support Unit: 1450
      • Home Sensor: Built-In
View full details