Used Omega Engineering JQSS-14U-12 Thermocouple, 0.25" x 12", Male Plug, Type J
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-187879
ST9-5-M
From our inventory we are selling a Omega Engineering JQSS-14U-12 Thermocouple, 0.25" x 12", Male Plug, Type J.
Specifications:
  • Model #:  JQSS-14U-12
  • More Information:
    • Omega Engineering Thermocouple
      • Calibration Type: J
      • Junction: Ungrounded
      • Probe Diameter: 0.25"
      • Probe Length: 12"
      • Termination: Standard Male Plug
View full details