Used Omega Engineering TJ60-CXIN-18-U-08 Thermocouple w/ Fitting ø1/8in x 8in, Type E
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-210753
ST28-6-J
From our inventory we are selling a Omega Engineering TJ60-CXIN-18-U-08 Thermocouple w/ Fitting ø1/8in x 8in, Type E.
Specifications:
  • Model #:  TJ60-CXIN-18-U-08
  • More Information:
    • Omega Engineering Thermocouple With Fitting
      • Sheath Diameter: 1/8in
      • Sheath Length: 8in
      • Fitting: 18in Swagelok Compression Fitting, 4.75in From Round End
      • Junction: Ungrounded, Round Tip, Strain Relief Transition
      • Calibration: Type E
      • Leads: PFA
      • Lead Length: 5ft
View full details