Used Ophir 2Z02602 20C-SH-ROHS Laser Power Sensor 0.19-20µm ø12mm Aperture 38x38x14mm
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 3 in stock!
SKU: SB-208218
ST54-2-E
From our inventory we are selling a Ophir 2Z02602 20C-SH-ROHS Laser Power Sensor 0.19-20µm ø12mm Aperture 38x38x14mm.
Specifications:
  • Model #: 2Z02602, 20C-SH-ROHS
  • More Information:
    • Ophir Laser Power Sensor
      • Absorber Type: Broadband
      • Spectral Range: 0.19-20µm
      • Aperture: ø12mm
      • Rated Power:
        • Free Standing: 20mW-4W
        • Heat Sinked: 20mW-20W
      • Rated Energy: 6mJ-10J
      • Dimensions: 38mm x 38mm x 14mm
      • Connector: D-Sub 15-Pin Male
View full details