Used Parker 404100XRMSD2 Linear Actuator, 5mm Lead, 100mm Travel, 375lb Load, NEMA 17
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 3 in stock!
SKU: SB-201066
NG-2-B
From our inventory we are selling a Parker 404100XRMSD2 Linear Actuator, 5mm Lead, 100mm Travel, 375lb Load, NEMA 17.
Specifications:
  • Model #: 404100XRMSD2H1L1C1M37E1B1R1P1
  • More Information:
    • Parker Linear Actuator
      • Lead: 5mm
      • Travel: 100mm
      • Accuracy: 12µm
      • Load Rating:
        • Normal: 375lbs
        • Axial: 198lbs
      • Table:
        • Dimensions: 124mm L x 95mm W
        • Mounting Holes: M6x1.0
      • Mounting: NEMA 17 In-Line
View full details