Used Parker BE341FJ-NPSN Servo Motor, 0.74kW, 3.63A 40V/krpm, 4870rpm, NEMA 34
Skip to product information
Sold out
SKU: SB-210076
PG-4-A
From our inventory we are selling a Parker BE341FJ-NPSN Servo Motor, 0.74kW, 3.63A 40V/krpm, 4870rpm, NEMA 34.
Specifications:
  • Model #: BE341FJ-NPSN
  • More Information:
    • Parker Servo Motor
      • Rated Bus Voltage: 340VDC
      • Voltage Constant: 40V/krpm
      • Rated Current: 3.63A
      • Power: 0.74kW
      • Stall Torque: 1.69Nm
      • Rated Speed: 4870rpm
      • Shaft: ø1/2in
      • Mounting: NEMA 34
View full details