Used Parker P1LM040DNN685.000WBN5N Pneumatic Cylinder, Bore: 40mm, Stroke: 685mm
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 3 in stock!
SKU: SB-154262
RQ-3-A
From our inventory we are selling a Parker P1LM040DNN685.000WBN5N Pneumatic Cylinder, Bore: 40mm, Stroke: 685mm.
Specifications:
  • Model #: P1LM040DNN685.000WBN5N
  • More Information:
    • Pneumatic Cylinder
    • Double Acting
    • Bore: 40mm
    • Stroke: 685mm
    • Pressure Rating: 10 bar (145psi)
    • Ports: 1/8" NPT
View full details