Used Phoenix Contact 2866310 TRIO-PS/1AC-24DC/5 Power Supply, 24VDC 5A Out, 120W Max
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 2 in stock!
SKU: SB-214584
ST6-2-K
From our inventory we are selling a Phoenix Contact 2866310 TRIO-PS/1AC-24DC/5 Power Supply, 24VDC 5A Out, 120W Max.
Specifications:
  • Model #:  2866310, TRIO-PS/1AC-24DC/5
  • More Information:
    • Phoenix Contact TRIO POWER Switching Power Supply
    • Input: 100-240VAC, 1.9-0.9A
    • Output: 24VDC, 5A
      • Adjustable Output: 22.5-29.5VDC
    • Power Rating: 120W
    • Mounting: DIN Rail
View full details