Used Phoenix Contact CM 90-PS-120AC/2x15DC/1 Power Supply, 120VAC In, 1A 15VDC Out
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 2 in stock!
SKU: SB-210648
ST40-4-I
From our inventory we are selling a Phoenix Contact CM 90-PS-120AC/2x15DC/1 Power Supply, 120VAC In, 1A 15VDC Out.
Specifications:
  • Model #:  CM 90-PS-120AC/2x15DC/1, 2943819
  • More Information:
    • Phoenix Contact Power Supply
      • Phases: 1
      • Input Voltage: 120VAC
      • Output Voltage: 15VDC
      • Output Current: 1A
      • Output Power: 15W
      • Termination: Screw Terminals
      • Mounting: DIN Rail
View full details