Used Phoenix Contact PSR-SCP-24DC/ESP4/2X1/1X2 Safety Relay, 2NO & 2NC, 24VDC Coil
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have more than 5 in stock!
SKU: SB-202503
RC-3-B>M
From our inventory we are selling a Phoenix Contact PSR-SCP-24DC/ESP4/2X1/1X2 Safety Relay, 2NO & 2NC, 24VDC Coil.
Specifications:
  • Model #:  PSR-SCP-24DC/ESP4/2X1/1X2, 2981020
  • More Information:
    • Phoenix Contact Safety Relay
      • Contacts: 2NO (Series) & 2NC (Parallel)
      • Contact Rating: 230VAC / 24VDC, 5A
      • Coil Voltage: 24VDC
      • Mounting: DIN Rail
View full details