Used Phoenix Contact QUINT-PS-100-240AC/24DC/20 Power Supply 100-240VAC In, 24VDC Out
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 2 in stock!
SKU: SB-202519
PE-2-B
From our inventory we are selling a Phoenix Contact QUINT-PS-100-240AC/24DC/20 Power Supply 100-240VAC In, 24VDC Out.
Specifications:
  • Model #:  QUINT-PS-100-240AC/24DC/20, 2938620
  • More Information:
    • Phoenix Contact Power Supply
      • Input: 100-240VAC 5.7A to 2.5A
      • Output: 24VDC 20A (480W)
      • Switching Voltage: 30VAC/DC 1A Max (Normally Open)
      • Adjustable Voltage: 22.5-28VDC
      • Mounting: DIN Rail
      • Dimensions: 157mm x 130mm x 125mm
View full details