Used PMI SME15LEA-K Linear Guide Block w/ SME15R 15mm Rail, 1690mm Length, 27.5kN Max
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 4 in stock!
SKU: SB-200623
RE-2-C
From our inventory we are selling a PMI SME15LEA-K Linear Guide Block w/ SME15R 15mm Rail, 1690mm Length, 27.5kN Max.
Specifications:
  • Model #:  SME15LEA-K, SME15R
  • More Information:
    • PMI Linear Guideway Block w/ Rail
    • Rail Width: 15mm
    • Rail Length: 1690mm
    • Rail Height: 13mm
    • Pitch: 60mm
    • Shoulder: 35mm
    • Block Dimensions: 79.4 x 47 x 24 mm
    • Load Ratings: 15.4kN Dynamic, 27.5kN Static
View full details