Used Schaffner FN2090B-10-06 Power Line Filter, 1-Phase, 10A 110/250VAC, Spade 0.25in
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 5 in stock!
SKU: SB-210841
ST36-1-E
From our inventory we are selling a Schaffner FN2090B-10-06 Power Line Filter, 1-Phase, 10A 110/250VAC, Spade 0.25in.
Specifications:
  • Model #: FN2090B-10-06
  • More Information:
    • Schaffner Power Line Filter
      • Phases: 1
      • Rated Current: 10A
      • Rated Voltage: 110/250VAC
      • Electrical Connection: Spade Terminals 0.25in
      • Length: 4.55in
      • Width: 2.20in
      • Height: 1.85in
View full details