Used SMC CDJP2B6-15D Pneumatic Pin Cylinder, Bore: 6mm, Stroke: 15mm, W/ 2x Sensors
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 2 in stock!
SKU: SB-148839
ST19-5-K
From our inventory we are selling a SMC CDJP2B6-15D Pneumatic Pin Cylinder, Bore: 6mm, Stroke: 15mm, W/ 2x Sensors.
Specifications:
  • Model #: CDJP2B6-15D
  • More Information:
    • Pneumatic Pin Cylinder
    • Double Acting
    • Bore: 6mm
    • Stroke: 15mm
    • Pressure: 0.7MPa Max (101.5psi)
    • Ports: M3x0.5
    • With 2x Position Sensors, 3-Pin M8
View full details