Used SMC CDM2U20-100 Pneumatic Cylinder, ø20mm Bore, 100mm Stoke, 1.0MPa, Rc1/8
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-213087
ST46-2-C
From our inventory we are selling a SMC CDM2U20-100 Pneumatic Cylinder, ø20mm Bore, 100mm Stoke, 1.0MPa, Rc1/8.
Specifications:
  • Model #: CDM2U20-100
  • More Information:
    • SMC Pneumatic Cylinder
      • Operating Pressure: 1.0MPa Max
      • Bore: ø20mm
      • Stroke: 100mm
      • Ports: Rc1/8
      • Auto-Switch: Builit-In Magnet
      • Mounting: Rod Side Trunnion
View full details