Used SMC CDNA2F80-200-D Tie Rod Cylinder With Lock 80mm Bore, 200mm Stroke
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-164889
NK-2-B
From our inventory we are selling a SMC CDNA2F80-200-D Tie Rod Cylinder With Lock 80mm Bore, 200mm Stroke.
Specifications:
  • Model #: CDNA2F80-200-D
  • More Information:
    • SMC Tie Rod Cylinder With Lock
    • Bore Diameter: 80mm
    • Stroke: 200mm
    • Operating Pressure: 12-145psi
    • Brake Holding Force: 3430N
    • Rod End Thread: M22x1.5
    • Cylinder Ports: 1/2"Rc
    • Brake Port: 1/4"Rc
View full details