Used SMC CDQ2A16-15DM-XC8 Pneumatic Cylinder, ø16mm Bore, 15mm Stroke, M5x0.8, 1.0MPa
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-209481
ST14-1-J
From our inventory we are selling a SMC CDQ2A16-15DM-XC8 Pneumatic Cylinder, ø16mm Bore, 15mm Stroke, M5x0.8, 1.0MPa.
Specifications:
  • Model #: CDQ2A16-15DM-XC8
  • More Information:
    • SMC Pneumatic Double Rod Cylinder
      • Bore Diameter: ø16mm
      • Stroke Length: 15mm
      • Ports: M5 x 0.8
      • Max Pressure: 1.0MPa
      • XC8: *Adjustable stroke cylinder/Adjustable extension type*
View full details