Used SMC CG150-U1I08-80 Pneumatic Cylinder, Bore: 50mm, Stroke: 80mm, Rc1/4, 0.97MPa
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-160195
RJ-2-A
From our inventory we are selling a SMC CG150-U1I08-80 Pneumatic Cylinder, Bore: 50mm, Stroke: 80mm, Rc1/4, 0.97MPa.
Specifications:
  • Model #: CG150-U1I08-80
  • More Information:
    • Pneumatic Cylinder
    • Double Acting
    • Bore: 50mm
    • Stroke: 80mm
    • Ports: Rc1/4
    • Pressure: 9.9kgf/cmý (0.97MPa)
View full details