Used SMC CKZT40TN-45T Power Clamp Cylinder, ø40mm Bore, 45° Angle, 0.8MPa, 1/8in NPT
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 3 in stock!
SKU: SB-198593
ST6-5-L
From our inventory we are selling a SMC CKZT40TN-45T Power Clamp Cylinder, ø40mm Bore, 45° Angle, 0.8MPa, 1/8in NPT.
Specifications:
  • Model #: CKZT40TN-45T
  • More Information:
    • SMC Power Clamp Cylinder
      • Bore Diameter: ø40mm
      • Rotation Angle: 45°
      • Max Operating Pressure: 0.8MPa
      • Ports: 1/8in NPT
      • Auto Switch:
        • Brand: Turck
        • Connector: M12 4-Pin Male
View full details