Used SMC LEFSH32LNTH-450CK Ball Screw Drive Electric Actuator 450mm Stroke, 24mm Lead
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-204733
R3-2-B
From our inventory we are selling a SMC LEFSH32LNTH-450CK Ball Screw Drive Electric Actuator 450mm Stroke, 24mm Lead.
Specifications:
  • Model #: LEFSH32LNTH-450CK
  • More Information:
    • SMC Ball Screw Drive Electric Actuator
      • Size: 32
      • Stroke Length: 450mm
      • Lead: 24mm
      • Motor Type: Step Motor
        • Rated Voltage: 24VDC
        • Compatible Controllers/Drivers: LECP6, LECP1, LECPA
      • Max Acceleration: 3000mm/s2
      • Max Speed: 250mm/s
      • Max Work Load: 45kg
View full details