Used SMC MHZ2-10D-X4 Parallel Air Gripper 2-Finger, 10mm Bore, 4mm Stroke, 0.2-0.7MPa
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-141009
ST6-5-A
From our inventory we are selling an SMC MHZ2-10D-X4 Parallel Air Gripper 2-Finger, 10mm Bore, 4mm Stroke, 0.2-0.7MPa.
Specifications:
  • Model #: MHZ2-10D-X4
  • More Information:
    • Parallel Gripper (Double Acting)
      • Bore: 10mm
      • Stroke: 4mm
      • Pressure: 0.2-0.7MPa
      • Ports: M3
      • Temp Rating: 100øC
View full details