Used SMC MHZ2-10DN Pneumatic Parallel Gripper, Ø10mm Bore, 4mm Stroke, 0.2-0.7MPa
Skip to product information
 per
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-182513
ST4-4-I
From our inventory we are selling a SMC MHZ2-10DN Pneumatic Parallel Gripper, Ø10mm Bore, 4mm Stroke, 0.2-0.7MPa.
Specifications:
  • Model #: MHZ2-10DN
  • More Information:
    • SMC Pneumatic Parallel Gripper
      • Bore: Ø10mm
      • Stroke: 4mm (Both Fingers)
      • Pressure: 0.2-0.7MPa
      • Ports: M3x0.5
      • Double Acting
      • Narrow Type Finger Position
View full details