Used SMC MHZL2-25D Parallel Jaw Air Gripper, 2-Finger, 25mm Bore, 22mm Stroke, M5
Skip to product information
Sold out
SKU: SB-141101
ST4-3-A
From our inventory we are selling an SMC MHZL2-25D Parallel Jaw Air Gripper, 2-Finger, 25mm Bore, 22mm Stroke.
Specifications:
  • Model #: MHZL2-25D
  • More Information:
    • Parallel Gripper
      • Bore Diameter: 25mm
      • Stroke Size: 22mm
      • Action: Double-Acting
      • Port Size: M5
      • Operating Pressure Range: 0.1- 0.6MPa
      • Holding Force: 65N @ 0-0.7MPa
View full details