Used SMC MXS20TN-100 Guided Cylinder, 20mm Bore, 100mm Stroke, 1/8 NPT, 0.7MPa
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-214408
ST17-1-B
From our inventory we are selling a SMC MXS20TN-100 Guided Cylinder, 20mm Bore, 100mm Stroke, 1/8 NPT, 0.7MPa.
Specifications:
  • Model #:  MXS20TN-100, MXS20TN-100B, MXS20-100B
  • More Information:
    • SMC Guided Cylinder w/ Shock Absorbers
    • Stroke Length: 100mm
    • Bore Diameter: 20mm
    • Ports: 1/8in NPT
    • Pressure Range: 0.15 to 0.7 MPa
View full details