Used SMC NCDQ2B16-15D Compact Cylinder, Bore: 16mm, Stroke: 15mm, Ports: M5x0.8
Shipping calculated at checkout.
We have 1 in stock!
SKU: SB-135029
ST5-3-A
From our inventory we are selling a SMC NCDQ2B16-15D Compact Cylinder, Bore: 16mm, Stroke: 15mm, Ports: M5x0.8.
Specifications:
  • Model #: NCDQ2B12-15D
  • More Information:
    • Compact Cylinder
    • Double Acting
    • Bore: 16mm (0.63")
    • Stroke: 15mm (0.59")
    • Ports: M5x0.8 (10-32)
    • Pressure Rating: 1MPa (145psi)
View full details